Tarayıcıda görmek için

Newsletter - Folio

Mart 2018

Espace
Newsletter - Folio
Femmes prodigieuses

Hemen her ortak yapıtta yeni öyküsünü yayınlamak ve her yeni kitaba yeni birşeyler katmak için kendini bir yazma düzeninin tam ortasında gören onlarca yeni kadın yazarımızın edebiyata, dolayısıyla Türk kültür dünyasına girişi her anlamıyla heyecan vermişti. Derken ortak kitaplar birbirini izledi: HAYATIMIN BÜTÜN KADINLARI, KADINLAR YAZARLARDAN 22 FUTBOL ÖYKÜSÜ, GENEL HAYAT ÖYKÜLERİ, EN GÜZEL AŞK ÖYKÜLERİ, KADIN SESLERİ, KADIN ŞİİRLERİ ve sonuncusu KADIN MASALLARI… Şu an elinizde tuttuğunuz kitap.

Kadın Masalları

SATIN ALMAK İÇİN

Espace
Newsletter - Folio
Actualité - Folio
Les merveilles de Folio

KADIN ÖYKÜLERİ'nin tüm kitapları için


SATIN ALMAK İÇİN

Espace
Folio vous invite au cinéma
Espace

Şimdiki zamana dönüş, ama Sonsuz Güzellik’i giyinmiş bir şimdiki zamandır bu. 1863 yılında kaleme aldığı ve modernliğin doğuşu olarak kabul edilen MODERN HAYATIN RESSAMI adlı bu deneme eserinde şair, yetenek, süsün, gösterişlerin, elegan kadının, şehrin, havailiğin ve korkunun  övgüsünü yapar.
Baudelaire bu kitapta bir Dandy teorisi ortaya koymaktadır: “Modernlik, geçicidir, beklenmediktir, sanatın yarısıdır ki diğer parça da ölümsüz ve değişmezdir."

Le collier rouge de Jean-Christophe Rufin


SATIN ALMAK İÇİN

Espace
Nouveautés

« Sevgili Profesör Freud, 
Soru şudur: insanlığı savaş tehlikesinden kurtarmanın bir yolu var mıdır? » 

Sevgili Profesör Einstein, 
Oysa siz soruyu insanlığı savaş belasından korumak için neler yapılabilir şeklinde sorarak beni şaşırttınız. Devlet adamlarını ilgilendiren pratik bir sorun gibi görünen bir sorunla uğraşmada yetersiz olacağımı – neredeyse “olacağımızı” yazacaktım - düşünerek başlangıçta ürktüm.  Fakat daha sonra sorunu bir doğabilimci ya da fizikçi olarak değil bir insan dostu olarak ortaya attığınızı anladım. 
 

Mémoire de fille d'Annie Ernaux


SATIN ALMAK İÇİN

Et aussi
M Train de Patti Smith Condor de Caryl Férey L'arracheuse de dents de Franz-Olivier Giesbert Les disparus du Clairdelune, la Passe-miroir II de Christelle Dabos Phaenomen d'Erik L'HommeSATIN ALMAK İÇİN

Newsletter - Folio


   

Espace

www.kafekultur.com

  Retrouvez Folio sur Facebook Retrouvez Folio sur Twitter Retrouvez Folio sur Instagram    

E-postalarımızı almak istemiyorsanız lütfen bu mesaja cevaben boş bir e-posta iletin.