Tarayıcıda görmek için

Newsletter - Folio

Ağustos 2018

Espace
Newsletter - Folio
Femmes prodigieuses
EDREMİT KİTAP FUARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
 
13 - 19 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak olan 2. Edremit Kitap Fuarı için geri sayım başladı. 13 Ağustos Pazartesi günü Zeytinli Altınkum Meydanı’nda kapılarını kitapseverlere açacak fuarda, 50’nin üzerinde yayınevİ ve 140’a yakın yazar, gazeteci, belediye başkanı ve milletvekili onlarca söyleşide ve imza gününde Edremitlilerle buluşacak. 
İlki geçtiğimiz yıl “ölmez ağacın gölgesinde kitap” sloganıyla yapılan ve yaklaşık 40 bin kişinin katıldığı fuar bu yıl Sabahattin Ali anısına “Sabahattin Ali Yılı” olarak düzenleniyor.
 
13 Ağustos Pazartesi günü saat 20:00’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla kapılarını kitapseverlere açacak ve toplam 7 gün sürecek olan fuar 19 Ağustos Pazar günü saat 24:00’de sona erecek. Fuar Zeytinli Altınkum Meydanı’nda her gün 18:00 ile 01:00 saatleri arasında kitapseverlerin ziyaretine açık olacak.
 
Ali Demirsoy, Ayşenur Aslan, Barbaros Şansal, Barış Doster, Barış Yarkadaş, Cüneyt Akman, Enver Aysever, Ergün Poyraz, Filiz Ali, Gürkan Hacır, Hasan Ali Toptaş, İlyas Salman, İrfan Değirmenci, İsmail Saymaz, Kahraman Tazeoğlu, Merdan Yanardağ, Mine Kırıkkanat, Mustafa Balbay, Necdet Saraç, Orhan Bursalı, Öner Yağcı, Saygı Öztürk, Sinan Meydan, Tarık Çelenk, Uğur Dündar, Ümit Zileli ve Zübeyir Kındıra gibi onlarca yazar ve gazeteci söyleşilerle ve imza günleriyle kitapseverlerle buluşacak.
2. Edremit Kitap Fuarı aynı zamanda Hüseyin Mutlu Akpınar, Mehmet Fatih Maçoğlu, Mehmet Siyam Kesimoğlu, Özlem Çerçioğlu, Recep Gürkan, ve Yılmaz Büyükersen gibi aralarında Türkiye’nin bir çok önemli belediye başkanına da ev sahipliği yapacak, sosyal demokrasi ve yerel yönetim anlayışını tartışacak.
 
Fuarda ayrıca Alper Taş, Fikri Sağlar, Gürsel Tekin, Murat Karayalçın, Tanju Özcan, Umut Oran ve Yaşar Tüzün gibi önemli siyasi isimler de katılacak.
 
Edremit Belediyesi’nin ev sahipliğinde organize edilen “Sabahattin Ali 2. Edremit Kitap Fuarı” için Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka “zeytinin merkezi olan körfezde, ‘ölmez ağacın gölgesinde kitap’ başlığı ile ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz kitap fuarı ile aydınlanmaya ve yarınlara ışık tutmak için barış ve kardeşlik şehri Edremit’i edebiyatın, medyanın, yerel yönetimin buluşma merkezi yapmak istiyoruz” dedi.
 
2. Edremit Kitap Fuarı kapsamında tutuklu milletvekilleri Enis Berberoğlu ve Eren Erdem’in serbest bırakılması taleplerini desteklemek için fuara katılacak yazar, gazeteci ve belediye başkanları Enis Berberoğlu ve Eren Erdem kitaplarını imzalayacaklar.
 
Ayrıca; 2. Edremit Kitap Fuarı kapsamında 8-12 yaş arası çocuklara yönelik olarak öğretmen Renan Özdemir 14-16-17 Ağustos’ta “Yaratıcı Yazı Atölyesi” yapacak.
 
Çok sayıda söyleşi, panel, dinleti ve imza gününün olacağı 2. Edremit Kitap Fuarı’na katılan isimlerden bazıları şöyle:
 
FUARA KATILACAK YAZARLAR VE GAZETECİLER (Alfebatik):
 
Ahmet Özdikmanlı, Ahmet Seyrek, Ahmet Yavuz, Ali Avcu, Ali Demirsoy, Ali Uygun, Ali Yıldırım, Anıl Çeçen, Arda Erel, Arif Afacan, Aslı Engin, Arzu Ayçiçek, Asena Yalınız, Aydın Zafer Bulut, Ayfer Tüzün, Ayla İzgi, Aynur Özdelibaş, Ayşenur Aslan, Baki Yılmaz, Barbaros Şansal, Barış Doster, Barış Yarkadaş, Belkız Elburz Sarcan, Beyhan Gürtuna, Birsen Temir Saraç, Burhan Gümüş, Bülent Güldal, Cavit Kırcı, Cebrail Sürü, Celal İlhan, Cihangir Akşit, Cumhur Kula, Cüneyt Akman, Çağdaş Bozkurt, Çiğdem Keskinbıçak, Doğan Soydan, Dursun Begel, Emine Deniz, Enver Aysever, Erdal Emre, Ergün Poyraz, Erkan Zeytun, Erol Doygun, Ezgi Demir, Ezgi Kaplan, Fazıl Sayın, Filiz Ali, Güler Buğday, Gürkan Hacır, Hakan Atalay, Hakkı Gümüştaş, Halil Gökhan, Halil Şahan, Halime Nur Yıldırım, Harun Kuçcu, Hasan Ali Toptaş, Hasan Aydın, Hikmet Haşlak, Hüseyin Balkancı, İlyas Salman, İrfan Değirmenci, İsmail Saymaz, İsmet Orhan, Kahraman Tazeoğlu, Kubilay Mehmet Gül, Leyla Civil, Mehmet Özgür Ersan, Melek Şahinkayış, Melis Olçum, Merdan Yanardağ, Mine Kırıkkanat, Muammer Baydere, Murat Şehirli, Musa Ağacık, Musa Dinç, Mustafa Balbay, Mustafa Hoş, Mustafa Süs, Naim Babüroğlu, Necdet Saraç, Nedim İnce, Nevzat Kalender, Nihan Ertem, Nuriye Yiğitler, Onur Özgür Sungur, Orhan Bursalı, Ömer Lütfü Bakan, Ömer Cahit Yıldız, Öner Yağcı, Özgür Erdem, Özlem Güzelharcan, Özlem Kavukçu, Renan Özdemir, Sabahattin Şerif Mete, Saygı Öztürk, Selda GençSemra Topal, Semra Topçu, Serkan Kılıç, Serkan Uçar, Sevengül Sönmez, Sinan Meydan, Sinan Yağmur, Şaban Sevinç, Şahin Çınar, Şenol Çarık, Tarık Çelenk, Tayfun Hakan Kağan, Timur Davletov, Tuba Emlek, Uğur Dündar, Ümran Öztürk, Ümit Zileli, Vedat Yazıcı, Yasemin Eğinlioğlu, Yekta Kopan, Yusuf Fidan, Yüksel Yaman, Zafer Algöz, Zehra Birsen Yamak, Zeki Kaymakçı, Zeki Saruhan, Zübeyir Kındıra.
 
FUARA KATILACAK BELEDİYE BAŞKANLARI VE KONUKLAR (Alfabetik):
 
Ahmet Akın (Balıkesir Milletvekili), Alper Taş (ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi), Aziz Kocaoğlu (İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı), Ensar Aytekin (Balıkesir Milletvekili), Fikret Şahin (Balıkesir Milletvekili), Fikri Sağlar (Eski Milletvekili ve Kültür Bakanı), Gürsel Tekin (İstanbul Milletvekili), Hüseyin Mutlu Akpınar (Karşıyaka Belediye Başkanı), Kamil Saka (Edremit Belediye Başkanı), Kemal Kılıçdaroğlu (CHP Genel Başkanı), Mehmet Fatih Maçoğlu (Ovacık Belediye Başkanı), Mehmet Siyam Kesimoğlu (Kırklareli Belediye Başkanı), Murat Karayalçın (Eski Başbakan Yardımcısı), Özlem Çerçioğlu (Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı), Recep Gürkan (Edirne Belediye Başkanı), Tanju Özcan (Bolu Milletvekili), Umut Oran (Sosyalist Enternasyonal Eski Başkan Yardımcısı), Yaşar Tüzün (Bilecik Milletvekili), Yılmaz Büyükersen (Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı)
 
YAYINEVLERİ
 
2. Edremit Kitap Fuarı’na doğrudan ya da kitapları ile katılacak yayınevleri ise şunlar: Alfa, Anayurt, Artemis, Asi, Beyaz Balina, Bilgi, Büyülü Fener, Can, Cem, Destek, Doğan, Doğu, Everest, Halk, Hayy, İleri, İletişim, İnkilap, İskele, İş Bankası, Kafekültür, Kalkedon, Kapı, Kaynak, Kırmızı Kedi, Koridor, Kültürperest, Mona, Özyürek, Pago, Panama, Paydos, Pozitif, Profil, Pupa, Siyah Beyaz, Siyah Kuğu, TDK, TTK, Yasa, YKY, Yelpaze.
 
🚌 Fuara ulaşım için Edremit, Akçay, Güre ve Altınoluk’tan düzenli olarak ring seferlerimiz olacak. Fuar programını internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan gün gün takip edebilirsiniz. 📱
 
📌 Unutmayın; 13-19 Ağustos tarihleri arasında edebiyat, medya, siyaset ve yerel yönetimin önemli isimleri Edremit'te buluşacak. 7 gün sürecek olan 2. Edremit Kitap Fuarı'nı kaçırmayın deriz 😉
 
☎ 2. Edremit Kitap Fuarı Koordinasyon Kurulu

 

 

Espace
Newsletter - Folio
Actualité - Folio
Les merveilles de Folio

KADIN ÖYKÜLERİ'nin tüm kitapları için


SATIN ALMAK İÇİN

Espace
Folio vous invite au cinéma
Espace

Şimdiki zamana dönüş, ama Sonsuz Güzellik’i giyinmiş bir şimdiki zamandır bu. 1863 yılında kaleme aldığı ve modernliğin doğuşu olarak kabul edilen MODERN HAYATIN RESSAMI adlı bu deneme eserinde şair, yetenek, süsün, gösterişlerin, elegan kadının, şehrin, havailiğin ve korkunun  övgüsünü yapar.
Baudelaire bu kitapta bir Dandy teorisi ortaya koymaktadır: “Modernlik, geçicidir, beklenmediktir, sanatın yarısıdır ki diğer parça da ölümsüz ve değişmezdir."

Le collier rouge de Jean-Christophe Rufin


SATIN ALMAK İÇİN

Espace
Nouveautés

« Sevgili Profesör Freud, 
Soru şudur: insanlığı savaş tehlikesinden kurtarmanın bir yolu var mıdır? » 

Sevgili Profesör Einstein, 
Oysa siz soruyu insanlığı savaş belasından korumak için neler yapılabilir şeklinde sorarak beni şaşırttınız. Devlet adamlarını ilgilendiren pratik bir sorun gibi görünen bir sorunla uğraşmada yetersiz olacağımı – neredeyse “olacağımızı” yazacaktım - düşünerek başlangıçta ürktüm.  Fakat daha sonra sorunu bir doğabilimci ya da fizikçi olarak değil bir insan dostu olarak ortaya attığınızı anladım. 
 

Mémoire de fille d'Annie Ernaux


SATIN ALMAK İÇİN

Et aussi
M Train de Patti Smith Condor de Caryl Férey L'arracheuse de dents de Franz-Olivier Giesbert Les disparus du Clairdelune, la Passe-miroir II de Christelle Dabos Phaenomen d'Erik L'HommeSATIN ALMAK İÇİN

Newsletter - Folio


   

Espace

www.kafekultur.com

  Retrouvez Folio sur Facebook Retrouvez Folio sur Twitter Retrouvez Folio sur Instagram    

E-postalarımızı almak istemiyorsanız lütfen bu mesaja cevaben boş bir e-posta iletin.